Informace o nás

Osmesátá léta minulého století zaznamenala zlom,  kdy se na naše území poprvé dostávají osobní počítače.  Začali jsme se seznamovat s výrobky firem Atari, Commodore, Sharp, Sinclair a dalšími. Tyto počítače nebyly kompatibilní, každý výrobce měl vlastní OS. A tak se stalo, že se scéna rozdělila na tábory, kdy každý vychvaloval typ, který měl.  S příchodem Microsoftu a PC spousta uživatelů odložila své miláčky do skříně.  Přesto zůstalo dost nadšenců, kteří pokračovali ve vylepšování těchto starých kousků a stále je udržovali v chodu. Občas se scházeli na různých akcích po celé republice, ale stále se sdružovali odděleně podle platforem.

Akce Bytefest si proto vzala za cíl tyto nadšence sjednotit. I přes stálé "štengrování" nyní vznikají nová přátelství, lidé si vyměňují zkušenosti. Rovněž bylo naším cílem přilákat širokou veřejnost a najít tak v řadách mladší generace pokračovatele. Vždyť díky těmto počítačovým "starouškům" jsme měli možnost seznámit se s výpočetní technikou, která je dnes běžná v našem životě a bylo by tudíž škoda vyházet tyto skvělé stroje do kontejnerů.

Historie projektu

V roce 2003 odstartoval projekt pod názvem Nostalgia Párty. Po zhruba dvacetiměsíční přestávce se akce konala znovu pod změněným názvem ByteFest. Tento název pak plně vystihuje podstatu - Festival Bajtů - a vžil se jako oficiální název akcí.

Organizátoři a spolupracovníci

 

Fery - od 2015 organizátor akce
Fery - od 2005 - pomoc s grafikou, od 2014 - pomoc s instalací a organizací
Milhaus - od 2011 - pomoc s instalací a organizací
Bucci     - od 2008 - spolu s přednáškou o TI59 -  minipic (e) seznam.cz
Tomsoft - od 2006 - v Kulturním sále žst. Smíchov - Tomsoft.dc (e) centrum.cz
Wotnau  - od 2003 - Hlavní moderátor (audio-video)
MilanK    - od 2003 - pořadatel prvních akcí na VŠMI


 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.