Oficiální web  BYTEFEST.ORG

Majitelé a sběratelé dnes skoro již historických počítačů se pravidelně scházejí na akci ByteFest, sdružující příznivce všech platforem bez rozdílu zaměření, národnosti, pohlaví či náboženství. Koná se vždy na podzim po celý jeden víkend, poslední roky v kulturním sále železniční stanice Praha Smíchov. Sobota se tradičně stala dnem otevřených dveří pro veřejnost a proto zájem o akci rok od roku stoupá. Nahoře v MENU naleznete odkazy na fotografie, články a i videozáběry z jednotlivých ročníků.


  Dopravní vzdělávací institut a.s. (DVI) si zalouží velké poděkování za zapůjčení nejen stolů, ale i vlastních učeben, které tak slouží jako prostory k odkládání zavazadel, svršků a unavených účastníků.

Výrobu bannerů, tisk vstupenek a projektory zajišťuje MarK. Díky.
Firma Aluminium-centrum Žatec zasponzorovala hosting a doménu
pro období let 2013-2014. Děkujeme
Hosting a doménu na období 2011-2012 zasponzoroval DEX (+Gama). Díky.

Sledujte Novinky a nezapomeňte, že zde na webu máme i Diskuzi. Máte-li jakékoli připomínky, rádi si je přečteme a odpovíme. Tomsoft a spol.

           

         

Upozornění návštěvníkům webu

Tyto stránky jsou věnované nejen počítačové nostalgii, ale především tu jde o přátelství a legraci, o hraní i recesi. Samozřejmě, že největší prioritu na tomto poli má Bytefest, po něm však následuje Šlachova hlavně Amigácká  PrasePárty.

Také pamětníci původních hracích arcade-automatů si přijdou na své soutěžením na RotaxMame. Zavzpomínají si na časy, kdy v podobě dvoukorun (později i víc) do těch kabinetů naházeli majlant ;-)

                 

První číslo časopisu ITEM zaměřeného na free on-line hry.

Bližší informace získáte na webu e-item.cz

Diskuze

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: básnička

Trocha poezie nikoho nezabije, a ten kamarad "nechce" pomoct , jinak by si o tom nepovidali i nadrazni brabci Smichovaci. Fakt jsem vic nevymyslel :-( ..

Datum
Vložil
Titulek

Re: básnička

Jeden smutný eisenboňák
pil na pátém nástupišti eierkoňak.
Huba se mu slepila
diesellokomotiva ho zabila.

Pijte vodu, pijte vodu, pijte vodu
a nepijte rum.

(Nohavica to musel vědět.)

Datum
Vložil
Titulek

Report z akce

Report byl původně na tři stránky, ale přece jen, zkrátka raději jsem provedl korekci. Asi tak, že …

Poděkování si zaslouží především Genial. Nabídl pomoc při přípravě BF a nezklamal. Měl pro akci připravené zajímavé věci, ať už to byla web-kamera 10x zoom, kterou nebylo možno spustit, neboť internetová firma pe3ny.net byla jak mrtvý brouk, dále pak postahoval dobové reklamy na původní počítače, jež se měly pouštět mezi přednáškama, zajistil zvukovou aparaturu, zakoupil žlutá trička pro „pořadatele“. Bohužel v časovém stresu jsme nestihli zařídit potisk, tak se nabídl Oldrick, že to zkusí nastříkat. V pátek pak donesl jen dvě potištěná trika, protože ho povolali do práce a nestíhal.
Jedno z triček jsme navlékli na Mr.Holuba a opravdu mu slušelo a nejen na pódiu při přednášce.

Jako prémie, a tak nějak jako dárek ode mne, měl být DJ, kterého nasmlouval Genial. DJ byl dárek ode mne k mým 60. narozeninám. Vy, účastníci BF, jste ho ale vypískali. Děkuji ;)
Pracoval 2 měsíce na remixech, ač to pro něj nebyla „jeho doména“, ale trénoval a chtěl vyhovět.

Loni byla poptávka po guláši, tak jsem vyhecoval Milhause, ať letos udělá aspoň 120 porcí. Byl čtvrtek, guláš byl vynikající, bohužel v pátek ráno jsme ho vylévali, neb v té AL-várnici zkysnul. Takže nové výdaje a nová várka. Milhaus se měl starat o kuchyni. Smutné je, že ho právě ti, kdož nejvíce pomlouvají, z té kuchyně „vykázali“, když je upozornil, že přes jejich kouření není vidět.

V sobotu se zastavil kamarád s dvěma dcerkama. Tu starší jsem požádal o spolupráci a navlékl ji do druhého trička. Po celou dobu obcházení stolů jí byl tatínek v patách (žlutá kšiltovka). Holčině se to tak líbilo, že pak doma ukecávala otce, jestli by příště mohla zas.

Každý z účastníků si může pozvat a přivést kohokoli. My jsme s Milhausem přivedli Jitku z Plzně, která přijela do Prahy hledat si práci. Já ji poskytl vlastní karimatku i spacák. Umožnil jsem ji také možnost sprchy. Jenže „kdosi“ nás ve sprše vyrušil a vyplašil. No trapas a klíče od sprchy má "kdosi".
Už se pak nenašly. Zkrátka mne to rozhodilo - takový trapas a podraz, no nic, no. Jitce se pak začal věnovat "kdosi" a dopadlo to, jak to dopadlo. V Oáze jsem ji platil svýma stravenkama, které jsem si na akci našetřil.
(V pondělí jsme se s Jitkou rozloučili.)

Zkrátka a dobře - všichni máme nedostatky, zlozvyky, náchylnosti, splíny. Někdo je křivák, někdo má problém s pitím. Ale jedno je jisté, je to věc každého z nás. I když mnohdy se na tom podepisuje nejen naše okolí, společnost a „kamarádi“, ale třeba i vlastní rodina. Jenže z pití se člověk vyspí, ale hlupák to má na celý život. A taky nikdo se nesnažil s tím něco udělat a pomoci. Taky proč? Vždyť aspoň mají o čem sáhodlouze psát. A i ti, co to neviděli, ale mají to z doslechu od hecířů.
A tak se zde šíří pomluvy a nepravdy, ať už z neznalosti nebo pro posílení svého negativního ega.

Omlouvám se všem, kterým se to líbilo a „děkuji“ těm, kteří mne podsekli. Smutné, ale to je život.
A pomluvy? Proč ne? Dokud se o mne lidi baví, i třeba na můj účet, tak vím, že ještě žiju . . . ;-)

PS.: Ano, mám dlouholeté problémy a nejen doma. Že se to snažím „léčit“ alkoholem není omluva. Ale nikdy jsem nikomu neublížil, nikoho nepodrazil, naopak spousta lidí využívá mé dobroty.
Původní třístránkový report jsem smazal, protože tam bylo moc konkrétních jmen a situací.
Ale jestli je kdo i jen trochu soudný, tak se v této zkrácené verzi najde.
Já jsem již nastoupil ambulantní léčbu, abych ukočíroval nejen zbytek svého života.

Citát: ... já už budu hodný, dědečku ... (Miloš Kopecký)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Report z akce

P.S. jsem oldrick... to jen na začátek, nevím kde se v těch nečeských hlavičkách zakořenil význam jména , když můj Nick jé Nick: tak prosím pouze oldrick , takže Velké "Ó" na začátku mne uráží a pak nevím kde co kdy chce čím říci, eště jednou: prostě mne to uráží !
Tomsoft jako líder akce a tedy hlavní organizátor, ke kterému mám úctu a tedy moje výpomoc, která byla z mé strany pouze výpomoc, sem bral jako snahu v úzkých... tedy kdy Tomsoft nebude schopen zastat vše, co po něm požadují zůčastnění... Asi sem jediný, který to pochopil a proto jsem překvapen tím, že zde se píše... že jsem zklamán, slovy Tomsofta, že kdo si, no buďme " kdo si " . Je to zvláštní, pokud byl někdo co si kdo si , tak proč ho vypichovat?!
Ano , zní to divně ale jaksi nevím co je a bylo součástí akce " Bytefest " co si - kdo si ???
Z mého pohledu je smutné , že kdo si co si na akci nebyl součástí organizátora a způsobil nemalé potíže, na jistých ubohých a asi z mého pohledu nemocných stránkách jistý "FLAME" . Chápu , že se to nemusí kde komu líbit, ale pokud by ste měli možnost býti v situcaci záchrany akce spoluprací, tak budete žasnout nad reakcí po akci.

Díky ! Tomsofte za Report!
Jsem zklamán a sem zklamán i z toho , jak reaguješ na moje podněty?!?
Pokud máš pocit , že jistý Genial udělal vše pro tvoji akci, dej trochu na jevo , co jsem tedy já udělal a neudělal...ale nebyl sem sám....
Kdybych tu měl psát vše, tak je to druhý report o hovně... bohužel...
V tuhle chvíli si sypu popel na hlavu a kájím se myrhou ...

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Report z akce

Me sere, ze jsem se pohadal a byl osklivy na Vladu a ze se par veci nepovedlo na BF... Nekomu vadi zase jen, ze neni slavny... Vis co Oldricku? Jdi do prdele...

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Report z akce

... no , co, když Ti to takhle vyhovuje a nejsi schopen reagovat na mail, tak mne posílej kam chceš. Slávu jsem si přečetl na Shit webu od Mistyka JoJo a to mi stačilo! To je ta sláva?! Koho si sem požádal, ať se pokusí s kýmsi něco udělat a jaksi mlčí... no a tak to je do teď. Můžu Ti napsat to samé, ... Jdi taky do prdele... protože tohle je ukázka, jak stehno!
Tak jen, děkuji Tobě Geniali a Tomsoftovi za příjemnou akci...

Datum
Vložil
Titulek

fotky

par mojich fotek jsem hodil na http://www.krupkaj.cz/xgal/ByteFest2013

Datum
Vložil
Titulek

Re: fotky + akce + závěr

Díky Krupkaj za fotky! A díky, za to že jsi to ustál, to s těma klíčema ;-) Jinak mne trochu mrzí, že se na akci opět některým lidem nepovedlo slušně vysvětlit, kde se má kouřit. Chápu, že arogance vůči organizátorům, mohla být způsobena dojmem, že si návštěvníci a tedy i registrovaný účastníci mohou dělat vše a nemají jaksi přehled o tom, co a jak ovlivnilo chod této akce, byť to pro někoho může vypadat, že to tak nebylo.Takže všem zde pozitivním reakcím děkuju a té negativní se pokusím přes Admina smazat.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: fotky + akce + závěr

Proč něco mazat? Není důvod. Rozumný člověk si udělá úsudek sám. Ostatní neví, neznají, neviděli, ale citují a posílaj to dál ;) Nejhorší je na tom ovšem to, že někdo, komu věříš, tě podrazí a ještě se přidá k pomluvám.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: fotky + akce + závěr

říkals , že napíšeš report? kde je? Čekám na něj jak malej kluk... zatím sem se nedočet nic kloudného, pouze jen nesmysly :-)

Záznamy: 7 - 16 ze 121

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Registrace účastníků

25.06.2013 17:19
Registrační formulář a...
>>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Web zdarma a snadno Webnode